zarabianie-pieniedzy-blog-img-anna-kacprzyk

Dlaczego przekonania są aż tak ważne jeśli chodzi o zarabianie pieniędzy?

Większość z nas chce mieć, zarabiać  dobre bądź bardzo dobre pieniądze. A ilu tak faktycznie ma?

Średnia krajowa w Polsce  w marcu 2023 dla osób zatrudnionych na umowę o prace to  5146 zł netto zgodnie z tym co podaje Główny Urząd Statystyczny. Są źródła, które podają, że aby łapać się do 10-procentowej “elity” w Polsce, trzeba zarabiać ok. 22 tys. zł miesięcznie. Co warte dostrzeżenia, połowa Polaków ma ujemny majątek, czyli po prostu jest zadłużona. Dlaczego tak jest?

  • Dlaczego mając te same umiejętności i doświadczenie jedni zarabiają porządną kasę a inni nie?
  • Dlaczego jedni śmiało sięgają po swoje, a inni uważają, że im się nie należy?
  • Dlaczego dla jednych zarabianie pieniędzy jest łatwe i przyjemne a dla innych okupione stresem, chorobami i ciężkim wysiłkiem?

Zatrzymaj się i odpowiedź proszę sobie na pytanie, jakie jest dla Ciebie zarabianie pieniędzy? Jak byś je określił/a? Jest ono łatwe, przyjemne czy  trudne i okupione dużą wewnętrzną presją? I tutaj kłania się nam i wkracza temat przekonań w kontekście zarabiania pieniędzy. Oczywiście to ile zarabiamy i jak nie zależy tylko od nich. Ale są one znaczącym czynnikiem, który determinuje ten temat.

Zarabianie pieniędzy a Twoje przekonania

PRZEKONANIA to, to, w co wierzysz na świadomym bądź podświadomym poziomie na swój temat, świata, zarabiania pieniędzy i samych pieniędzy. Twoja rzeczywistość odzwierciedla to, w co wierzysz i co masz wdrukowane w swoją głowę a dokładniej w podświadomość. Podświadomość zawsze będzie dążyła, do urzeczywistnia tego, co ma zapisane.

Przekonania są w naszej głowie niczym programy w komputerze i tak też działają.

Działasz niczym automat zgodnie z nimi i im szybciej sobie to uświadomisz, tym szybciej będziesz w stanie to zmienić, jeśli taką podejmiesz oczywiście decyzję. Masz je zakodowane przez najbliższych, którzy Cię wychowywali, społeczeństwo, dzięki temu co było mówione głośno, ale również często między wierszami  gdy byłeś małym dzieckiem. Dziecko chłonie bezwiednie niczym gąbka wszystkie informacje i przyjmuje je jako jedyną oczywistą prawdę. Zapisuje się to w  podświadomości, często jest połączone z określonymi emocjami. Mamy przekonania, które nas wspierają, pomagają w życiu i takie, które działają wprost przeciwnie.

A w co Ty wierzysz?

Co słyszałeś jako dziecko w temacie zarabiania pieniędzy? Jakie rozmowy toczyli w tym temacie bliskie osoby? Co o Tobie i do Ciebie mówili rodzice, dziadkowie, nauczyciele? Teraz Ty możesz to zmienić albo tkwić w tym nadal i być zdziwiony/a, dlaczego coś się w Twoim życiu dzieje albo właśnie nie dzieje.

Pracując z klientami indywidualnie w moim programie Sztuka zarabiania z lekkością/ Sztuka zarabiania bez presji w temacie pieniądza stworzyłam już listę ok. 100 różnych przekonań, które nie pozwalają zarabiać więcej/ lżej/ spokojniej.

Oczywiście nie każdy ma je wszystkie. UFF, na szczęście!

Są tacy, co uważają, że samo uświadomienie sobie przekonania jest wystarczające. Według mnie to pierwszy krok. Ponieważ większość przekonań połączonych jest w nas z określonymi emocjami i dlatego uświadomienie to za MAŁO.

Są tacy, co proponują pracę z przekonaniami przez 21/90 dni przepisując je codziennie i pisząc przekonanie wspierające. Moim zdaniem sprawdzi się to tylko nielicznym tym, co przepisując, będą mieli w sobie żywe odpowiednie emocje. I nie jestem przekonana czy to wystarczy. U większości ludzi przekonania wiążą się z emocjami, które są w ciele i bezwiedne przepisywanie nowych przekonań nie jest w stanie uwolnić tych starych niewspierających. Poza tym 90 dni to ogrom czasu i potrzebna jest mega konsekwencja i systematyczność. Jaka jest tego skuteczność?  Osobiście nigdy nie próbowałam. Nie mam i nigdy nie miałam tyle czasu.

Natomiast zgłasza się do mnie mnóstwo osób, które tak robią bądź robiły i są tym sfrustrowane i mocno zniechęcone, ponieważ nie widzą żadnych zmian w swoim życiu bądź są one niewspółmierne do poświęconego czasu i zaangażowania. I z mojej perspektywy wszystko się zgadza. Nie wystarczy pisać afirmacje, ale również być w stanie bez lęków, żali, gniewów i złości. Ja nazywam to ” bycie wstępnie odgruzowanym”. Bo w innym przypadku emocje, którymi emanujemy w ciągu dnia haltują całą pracę.

Jak pracować z przekonaniami?

Ja wybrałam szybsze metody na rozprawienie się z sabotującymi mnie osobiście przekonaniami. I tymi metodami pracuję z moimi klientami.

Pomagam przepracować klientom przekonanie w ciągu 10 min do 1 godziny. Dlaczego tak szybko? Ponieważ bardzo szybko docieram do źródła powstania przekonania i do emocji odpowiedzialnych za powstanie i utrzymywanie go. Dzięki swojej aktywnej pracy i doświadczeniu doszłam do tego jak SZYBKO sprawdzić, które z tych 100 przekonań na głębokim poziomie trzyma klienta i nie pozwala, aby pieniądz płynął i przepracować je skutecznie jeszcze zdecydowanie szybciej. Ale to już moje Know how, którego doświadczają osoby współpracujące ze mną w programie dotyczącym zarabiania pieniędzy.

Przekonania to jeden z bardzo ważnych elementów pracy nad pieniądzem/jego przepływem i sposobem zarabiania. I np. jeśli marzy Ci się zarabiać duże pieniądze, ale wierzysz gdzieś głęboko w sobie np. że pieniądze są niebezpieczne, brudne i jesteś nie dość dobry, aby je mieć…to nigdy nie będą Twoje.

Przeczytaj także: Klucz do bogactwa – przyciąganie obfitości poprzez pozytywne nastawienie do pieniędzy

Negatywne przekonania

Jakie Ty masz przekonania, które trzymają Cię w niewygodnym miejscu i ograniczają Twoje świetne zarobki? Wymienię kilka, które jest Twoje?

Nie każdy może być bogaty.

Pieniądze szczęścia nie dają.

Na pieniądze trzeba ciężko pracować.

Jestem nie dość dobry, aby zarabiać duże pieniądze.

Napracuję się, a potem i tak wszystko stracę, bo będzie wojna, zmieni się rząd, przepisy, ludzie, okoliczności, banki mnie okradną itd.

Będąc bogatym, mogę stać się niewolnikiem pieniędzy.

Miłość i pieniądze nie idą w parze.

Nie umiem zarabiać dużych pieniędzy.

Trzeba mieć na czarną godzinę.

Pieniądze się mnie nie trzymają.

Duże pieniądze to duże problemy.

Dużo pieniędzy to dużo podatki.

Trzeba dusić grosz do grosza.

Posiadanie pieniędzy nie jest uduchowione.

Pieniędzmi trudno jest zarządzać.

Żeby zarobić pieniądze, potrzebujesz pieniędzy.

Nie mam w sobie tego co potrzeba, aby zostać bogatym.

Nie mogę odnieść sukcesu, ponieważ moi rodzice nie odnieśli sukcesu, pochodzę z biednej rodziny.

Pieniądze się mnie nie trzymają?

Biednym zawsze wiatr w oczy wieje?

Więcej pieniędzy to więcej problemów.

Pieniądze szczęścia nie dają.

Pierwszy milion trzeba ukraść.

Tylko ciężką pracą ludzie się bogacą.

Biedne dzieci bogatych rodziców.

Człowiek ubogi jest bliżej Boga.

Ma pieniądze, na pewno złodziej.

Bogaty wykorzystuje ludzi i dorobił się kosztem innych.

W co wierzysz Ty, co powoduje, że jesteś w innym miejscu, niż byś chciał/a być?

Moc pozytywnych przekonań

Pracując, zdarzały mi się przypadki, że osoba uważała na świadomym poziomie, że przekonanie ją dotyczy, a później okazywało się jednak, że na podświadomym poziomie jest czysto. Ale miały miejsce również dokładnie odwrotne sytuacje, czyli klient uważał, że nie, nie mam takiego przekonania, a podczas pracy okazywało się, że jednak jest inaczej. Jedno to przetransformować negatywne przekonania a drugie to wprowadzić nowe wspierające. Tak -to też jest ważne w procesie i przynosi nam wiele dobrego.

Samo kodowanie nowych przekonań trwa min. 21 dni. Możemy robić to, słuchając tych przekonań – najlepiej w transie hipnotycznym. Dodatkowo ważne jest żyć nimi i mówić je do siebie nawet w najtrudniejszych momentach. To zalecam swoim klientom.

Czas na kilka przykładowych przekonań wspierających nas w zarabianiu dobrych pieniędzy:

Ja jestem kobietą sukcesu.

Mój biznes przynosi mi satysfakcjonujące pieniądze.

Ja jestem bogactwem.

Pieniądze płyną do mnie z różnych źródeł.

Mój dochód ciągle rośnie.

Zarabiam pieniądze z łatwością i przyjemnością.

Mam tyle pieniędzy, ile chcę/potrzebuję.

Przekonania, które mamy dotyczą każdej sfery naszego życia. To nie dotyczy tylko pieniędzy, ale również zdrowia czy relacji. Determinują one nasze życie. Jakie masz przekonania?  A jakie chcesz mieć?  Z doświadczenia wiem, że łatwiej je odkryć przy pomocy mentora, coacha czy terapeuty.

Będąc coachem, trenerem mentalnym i hipnoterapeuta z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że praca z przekonaniami w hipnozie jest najszybszą i najskuteczniejszą drogą do wyjścia z tego błędnego koła. Metody, którą sama się dopracowałam, jestem pewna, obserwując rezultaty u moich klientów.

Zarabianie pieniędzy to dla Ciebie…

Potrzebujesz, chcesz zająć się tym tematem na poważnie i w końcu zmienić przekonania o sobie i zarabianiu pieniędzy? Chcesz sobie pomóc w tym, aby zarabianie pieniędzy przestało być ciężką pracą okupioną nieprzeciętnym stresem, znacznym wysiłkiem i brakiem samorealizacji?

Jeśli tak to zapraszam do wzięcia udziału w moim autorskim programie SZTUKA ZARABIANIA Z LEKKOŚCIĄ/SZTUKA ZARABIANIA BEZ PRESJI .. Więcej możesz przeczytać tutaj:

Dla kobiet  https://annakacprzyk.pl/jak-zarabiac-wiecej/

Dla mężczyzn  https://annakacprzyk.pl/jak-duzo-zarabiac/

Obfitości finansowej życzę Tobie!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top