Niezależność finansowa – nawyki ludzi bogatych, które zaprowadzą Cię do sukcesu

Marzenie o niezależności finansowej jest celem, który niektórzy osiągają z pozorną łatwością, podczas gdy inni borykają się z tym przez całe życie. 

Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź tkwi  m.in. w nawykach i wewnętrznym nastawieniu tych, którzy osiągają finansową niezależność. 

Poniżej wymienię nawyki, które mogą być drogowskazem na twojej drodze do finansowego sukcesu. Zacznij wprowadzać je stopniowo w swoje życie i obserwuj, jak stają się one kluczem do twojej własnej niezależności finansowej.

 1. Przestań czekać na odpowiedni moment. Ten jest idealny, aby zacząć. Czekanie na doskonały moment jest pułapką, która może trzymać Cię w miejscu. Ci, którzy osiągają niezależność finansową, zaczynają działać teraz, niezależnie od okoliczności, z tym co aktualnie mają.
 2. Przebywaj z lepszymi od siebie: Twoje otoczenie ma ogromny wpływ na twoje działania i wyniki. Przebywanie z ludźmi, którzy osiągnęli niezależność finansową, dostarcza cennych wskazówek i inspiracji. Bądź na odpowiednich grupach w mediach społecznościowych, uczestnicz w kawach online dla przedsiębiorców itd. Pobierz sobie aplikację MyBZZ, która jest niczym T… dla przedsiębiorców.
 3. Stań się ekspertem w swojej dziedzinie (nie musisz być perfekcyjny!!). Nie musisz być perfekcjonistą, ale warto dążyć do bycia bardzo dobrym w swojej dziedzinie. To pozwala na budowanie wartości, dawanie jej coraz więcej i tym samym zwiększanie zarobków. Bo im więcej wartości dajesz, możesz podnosić swoje ceny.
 4. Bądź skupiony jak laser. Niezależność finansowa wymaga skupienia i konsekwencji. Miej jasno określone cele i działaj w ich kierunku bez rozpraszania się.
 5. Stwórz listę sprzyjających osób. Otaczanie się ludźmi, którzy cię wspierają i inspirują, jest kluczowe. Tworząc listę takich osób, budujesz sobie wsparcie na drodze do sukcesu.
 6. Podejmuj decyzje – również te trudne. Podejmowanie decyzji, zwłaszcza trudnych, to kluczowa umiejętność na drodze do niezależności finansowej.
 7. Działaj pomimo trudnych okoliczności. Wyzwania i przeciwności nie są powodem do zatrzymania się. Ci, którzy osiągnęli niezależność finansową, działają pomimo nich.
 8. Ludzie bogaci wiedzą, że inwestowanie w siebie to klucz do sukcesu. Niezależnie od tego, czy chodzi o rozwijanie umiejętności zawodowych, naukę nowych rzeczy czy dbanie o zdrowie i kondycję, inwestycje w siebie przynosi długotrwałe korzyści. To podejście pozwala na ciągły rozwój i lepsze wykorzystanie swojego potencjału.
 9. Znajdź swoje dlaczego. Określenie, dlaczego pragniesz niezależności finansowej, daje ci motywację i cel. Najlepiej, aby to była determinacja płynąca z Twoich trzewi, ona pomoże ci wytrwać w trudnych chwilach. Miej to w sobie, aby nie szukać na zewnątrz chwilowych motywacji, one szybko gasną. Jak masz determinację w sobie, przejdziesz przez każdą niedogodność i trudność gdy wystąpi.
 10. Planuj dzień/miesiąc. Planowanie to klucz do sukcesu. Planuj swoje cele finansowe i codzienne działania, aby zbliżyć się do nich. Tworzenie budżetów, inwestycje, oszczędzanie – to wszystko jest częścią planowania finansowego, które pozwala na kontrolę nad swoimi finansami.
 11. Czytaj książki rozwojowe/branżowe. Czerpanie wiedzy z książek jest drogą do ciągłego rozwoju i osiągnięcia celów finansowych.
 12. Przejmij pełną kontrolę swoimi emocjami, myślami, decyzjami i działaniami. Jest to kluczowe na drodze do niezależności finansowej.
 13. Zapisuj swoje cele. Pisanie celów pozwala ci śledzić postępy i utrzymywać motywację.
 14. Przelicz swoją godzinną stawkę. Zrozumienie, ile zarabiasz za godzinę pracy, pozwala na bardziej świadome zarządzanie czasem i zasobami.
 15. Miej optymistyczne nastawienie do życia. Pomaga ono radzić sobie z przeciwnościami i utrzymywać pozytywne podejście do finansów.
 16. Słuchaj wskazówek od specjalistów. Gotowość do słuchania i uczenia się od ekspertów przyspiesza osiągnięcie celów finansowych. Świat finansów jest dynamiczny, więc trzymanie się na bieżąco z trendami i nowościami jest niezwykle ważne. To pozwala podejmować mądrzejsze decyzje inwestycyjne i finansowe.
 17. Multiple źródła dochodu.  Niezależność finansowa nie opiera się tylko na jednym źródle dochodu. Ludzie bogaci często rozwijają multiple źródła dochodu, takie jak inwestycje, działalność biznesowa, nieruchomości czy dochody pasywne. Dzięki temu mają większą kontrolę nad swoimi finansami i są mniej podatni na ryzyko utraty dochodu.
 18. Ucz się na błędach, najlepiej cudzych.
 19. Konsekwencja działań + elastyczność zmian, czyli potrzebne jest konsekwentne stawianie kolejnych kroków, decyzji, ale świat się cały czas zmienia… dostosowuj się  gdy wszechświat daje inne opcje, zauważaj je, nie zamykaj się na nie. Bo to właśnie tam może być Twój sukces.  Elastyczność w tak szybko zmieniającym się świecie jest mega ważna.

Wiedza powyżej zawarta jest dla wszystkich dostępna- faktycznie robi to kilka % ludzi. Ciekawe dlaczego? I ciekawa jestem, jak to jest u Ciebie?

Czy to wystarczy? Moja opinia jest, że = NIE

Poza tym jest to mimo wszystko powierzchowne i mocno wysiłkowe. A ja zapraszam Cię do zarabiania z lekkością i łatwością. To wyższy stopień wtajemniczenia.

 Ja koniecznie bym dodała jeszcze, co jest ważne i robi robotę według mnie oczywiście:

 • MINDSET!! Bez tego dzieje się niewiele, trudno… i żadna fantastyczna strategia na niewiele się zda.  Mindset to zestaw przekonań które mamy, zachowań, sposób reakcji i myślenia. Więcej  w tym temacie możesz przeczytać tutaj: https://annakacprzyk.pl/zacznij-myslec-jak-bogaci-ludzie-zobacz-jak-miec-mindset-bogatej-osoby/. Budowanie nowego, odpowiedniego i bogatego mindetu to proces na kilka dobrych miesięcy. 
 • Mieć absolutną wiarę w siebie i to, co się robi na najgłębszym poziomie
 • Czuć swoja wartość i ufać sobie. Dla zainteresowanych: https://annakacprzyk.pl/biznes-pieniadze-i-samoocena-jak-budowac-poczucie-wlasnej-wartosci-i-zarabiac-wiecej/
 • Mieć dobre przekonania o pieniądzach. Bardziej szczegółowo piszę o tym : https://annakacprzyk.pl/dlaczego-przekonania-sa-az-tak-wazne-jesli-chodzi-o-zarabianie-pieniedzy/
 • Zwracać uwagę na swoje wewnętrzne dialogi- mamy mówić i myśleć o sobie dobrze i wspierająco – to jest Twoja codzienna praca. Zmiana dialogu, pilnowanie go i korygowanie. Zrób z tego nawyk. 
 • Panować nad swoimi myślami i nimi kierować- skupiać się na tym czego chcemy, a nie na tym czego nie chcemy. Jak się pewnie domyślasz, bogaci skupiają swoją uwagę na zarabianiu a biedni na stałej wypłacie, która nie rośnie tak szybko jak wydatki i tym samym mają oni zazwyczaj mniej, niż by potrzebowali.
 • Nie mieć lęków przed sukcesem, porażką, konkurencją, decyzjami…
 • Robić to co się lubi i co przychodzi nam łatwo (wykorzystywać swoje dary i talenty).

Czy to wystarczy? MOŻE… ale… są kolejne stopnie wtajemniczenia… ale tym dzielę się w moim autorskim programie mindsetowym dla kobiet https://annakacprzyk.pl/jak-zarabiac-wiecej/ lub dla mężczyzn https://annakacprzyk.pl/jak-duzo-zarabiac/ do którego Cię zapraszam.

Możesz umówić się ze mną na bezpłatną konsultację.

Jakie nawyki wprowadzisz? Jakie zmienisz? Co zaczniesz robić ? A co przestaniesz robić? Z tymi ważnymi pytaniami Cię zostawiam…

Bogatego życia w zdrowie, miłość i pieniądze życzę Tobie i sobie. 🙂

Scroll to Top