klucz-do-bogactwa-blog-img-anna-kacprzyk

Klucz do bogactwa – przyciąganie obfitości poprzez pozytywne nastawienie do pieniędzy.

Definicja sukcesu, bogactwa, luksusu… zmienia się. A już XXI wiek przedefiniowuje wszystko. Np. luksus kiedyś to zbytek, przepych… dziś w nowym paradygmacie, który tworzymy to nie tylko rzeczy materialne, ale i to z kim i jak żyjesz… czy jesteś niezależny/a , to możliwość decydowania kto przebywa w moim otoczeniu, to decydowanie z kim, gdzie i w jaki sposób pracuję.

Dla każdego bogactwo, luksus, obfitość może znaczyć co innego. I to jest w porządku. Ciekawa jestem, czym jest dla Ciebie bogactwo, obfitość? A co jest dla Ciebie dobrem luksusowym? Zachęcam Cię do odpowiedzi na te pytania.

Zastanawiałeś/aś się kiedyś może, jaki jest klucz do bogactwa? Co takiego trzeba zacząć robić, aby zacząć mieć i czuć bogactwo w swoim życiu? I co z kolei należy koniecznie przestać robić, aby zbliżyć się do niego?

Jaki jest klucz do bogactwa?

Dobrze jest sobie uświadomić, że pieniądze są tylko narzędziem, środkiem płatniczym, którym posługujemy się tu na ziemi i same w sobie nie posiadają jakiejś magicznej mocy. To my im tę moc i wartość nadajemy. Pieniądz pomaga nam w wymianie wartości. Dajesz wartość i w zamian otrzymujesz pieniądze. Im więcej wartości dajesz, tym więcej masz pieniędzy.

Ogromny wpływ na Twoje bogactwo ma to co myślisz o samych pieniądzach. Czy je lubisz, czy nie? Ważne jest to, co czujesz, płacąc rachunki, wydając je i przyjmując. Czy robisz to z radością, czy wręcz przeciwnie masz ścisk w gardle i włącza Ci się frustracja, złość, gniew a może strach.

Wydaje Ci się, że lubisz pieniądze, a Twoja relacja z nimi jest poprawna. Ale gdyby tak było płynęłyby one szerszym strumieniem, albo byłyby zdobyte mniej wysiłkowo.

Co tak naprawdę czujesz, gdy myślisz o pieniądzach, swoich dochodach, oszczędnościach, inwestycjach? Co sądzisz faktycznie o zarabianiu pieniędzy przez Ciebie? Jak bardzo wysiłkowe jest dla Ciebie zarabianie? Jakie to zarabianie pieniędzy dla Ciebie jest? Pomyśl o tym przez chwilę i daj sobie na to pytanie odpowiedź.

Jeśli umniejszasz rolę pieniędzy i nie masz ich tyle, ile byś chciał/a tzn. że nie ma połączenia i tym samym przepływu, jest jakiś opór w Tobie, który skutecznie Cię blokuje przed obfitością.

Twoja relacja z pieniądzem

To, co myślisz o sobie, zarabianiu, świecie na najgłębszym podświadomym poziomie jest ZOBRAZOWANE w Twojej RELACJI Z PIENIĄDZEM.

Jeśli ich nie masz, czujesz ich brak, to oznacza, że tak naprawdę na podświadomym poziomie nie lubisz pieniędzy… Może się ich boisz, może uważasz, że na nie nie zasługujesz, nie jesteś godzien dużych kwot itd… Wiem, co sobie pomyślisz- nie no ja to bardzo lubię pieniądze. Nie od jednego mojego klienta to słyszałam… a potem podczas pracy wychodziła prawda, która była zaskoczeniem, ponieważ okazywało się np. że dla osoby pieniądz na podświadomym poziomie był ogromnym niebezpieczeństwem, bo kojarzył się z przeraźliwymi kłótniami rodziców i ich wręcz bójkami, które obserwował jako dziecko. Rozumiesz już teraz, o co tutaj może chodzić.

Może masz blokadę przed dawaniem albo braniem a może opór, aby zwolnić trochę hamulec pt. Kontrola. Nie raz były sytuacje, że pracując z klientami podczas sesji, okazywało się, że mają oni tak ciężkie ręce, że nie są w stanie wziąć od kogoś nawet małych pieniędzy.

Niby się cieszysz z zarabianych pieniędzy, ale jednocześnie gdzieś na najgłębszym poziomie prawdopodobnie masz wyrzuty, że kupujesz sobie np. drogą torebkę czy mega elegancki zegarek, bo w Twoim rodzinnym domu tak się nie robiło; albo włącza Ci się strach, że zabraknie mi pieniędzy.

Toksyczne pieniądze

Czy dotyczy Cię temat toksycznych pieniędzy? Spytasz, czyli jakich? Takich, które ktoś Ci ukradł, oszukał Cię lub jest winny; a może Ty pożyczyłeś od kogoś? Ciekawa jestem, jak się z tym czujesz? Bo tutaj o uczucia  Twoje chodzi – jakie w związku z tym  masz. Jeśli odczuwasz złość, mocne zdenerwowanie, zażenowanie itd. To jesteś bardzo daleki/a od pozytywnego nastawienia do pieniędzy a tym samym od przyciągania obfitości.

To wszystko ma realny wpływ na Twoją obecną sytuację i jak zarabiasz pieniądze. Jeśli nie zarabiasz, tyle ile byś chciał/a albo jest to okupione dużym stresem, wysiłkiem i nerwami to znaczy, że Twoja relacja z pieniądzem wymaga zmiany! Poprawna relacja z pieniądzem to klucz do bogactwa.

Myśli są jak magnes

Cały świat zewnętrzny, ten widoczny, materialny jest tworzony przez świat wewnętrzny, czyli niewidoczny, czyli myśli. Myśli są energią, a ona jest napędem wszystkiego.  Myśli tworzą uczucia, uczucia tworzą emocje, one wpływają na nasze decyzje, zachowania i ostatecznie na rezultaty, jakie mamy w życiu. To, co na zewnątrz to obraz tego co masz w środku siebie. Bogactwo wewnętrzne przekłada się na bogactwo zewnętrzne. Mając bogate wnętrze, poukładane, harmonijne, spokojne będziesz tworzyć bogate życie zewnętrzne obfitujące w zdrowie, miłość i pieniądze.

Zobacz jaki bogaty jesteś już dziś. Co już masz? Bogactwo to nie tylko dobra materialne. Ale nawet jeśli tylko na nich się skupimy – to zakładam, że jeśli czytasz ten tekst, to coś posiadasz. Prawda?

Bardzo ważne są uczucia, jakie w sobie masz. Czując się bogatym  już dziś, skupiając się na tym co masz  tworzysz tego więcej (prawo fizyki- energia idzie za uwagą). Czując się bogatym, zaczynasz doświadczać więcej bogactwa, czego z serca Ci życzę. Do stworzenia bogactwa ważny jest obraz siebie, jaki w sobie nosisz, co o sobie myślisz… Poczucie własnej wartości jest niezbędne, bo jeśli oceniasz siebie nisko, to bogactwo nie będzie do osiągnięcia dla Ciebie.

Przeczytaj też: Biznes, pieniądze i samoocena: Jak budować poczucie własnej wartości i zarabiać więcej?

Twoja wartość wewnętrzna = Twoja wartość zewnętrzna.

Myśl jest początkiem wszystkiego. To w myśli jest początek materii. Myśl jest energią, magnesem, który przyciąga to czym/ kim jesteś. Pisałam już o tym. Myśli o biedzie i niedostatku przyciągają  dokładnie biedę i brak. Myśli o bogactwie przyciągają bogactwo niczym magnes.

Bogaci ludzie koncentrują się na możliwościach, szansach, kreują nowe idee i pomysły, a potem przechodzą do ich realizacji. Są przy tym wyluzowani, spokojni i cały czas idą do przodu. Biedni koncentrują się na niedostatku, przeszkodach, szukają winy w innych ludziach i okolicznościach. Są oni smutni, pełni lęku, napięcia, stoją w miejscu. Temu dają uwagę i dostają tego w życiu jeszcze więcej i więcej.

To jest kolejny klucz do bogactwa, i ten klucz również jest dla Ciebie dostępny. Używaj go tylko właściwie.

Szybkie ćwiczenie. Wyobraź sobie, że masz nadmiar pieniędzy… jak się czujesz?

Przypuszczam, że czujesz radość, spokój, bezpieczeństwo, widzisz piękne obrazy, słyszysz radosne dźwięki… A teraz pomyśl o czymś, czego nie chcesz… i jak się czujesz tym razem? Wszystko jasne prawda. Już wiesz, jak masz się czuć i o jakie uczucia dbać.

Bo słowa mają moc

Słowa mają moc. To też energia. To całkiem duży kaliber klucza do bogactwa. Przysłuchaj się jakich słów używasz… Co mówisz? Co słyszy Twoja głowa. Właśnie kodujesz siebie. Pytanie na co? Biedę czy bogactwo? Mówisz = przydałoby się zarobić parę złoty. Żeby tylko zarobić i spłacić długi. Ta praca mnie wykończy!

Czy raczej  mówisz każdego dnia: Zarabiam coraz więcej i więcej. Mój dochód ciągle rośnie.

No przyznaj się sam/a przed sobą- jak to jest?

Kolejny klucz do bogactwa to wzięcie pełnej odpowiedzialności za swoje życie. Szukanie winnych, bycie w trybie ofiara to Bieda przez duże B.

Twoje podejście do pracy to następny klucz do bogactwa, który wymienię. Pytania:

 • Czy lubisz to co robisz?
 • Czy Twoja praca daje Ci radość?
 • Czy jesteś zadowolony/a z tego miejsca gdzie jesteś?

Pozytywne nastawienie do pieniędzy to pozytywne nastawienie do pracy!

Jeśli obecna praca nie daje Ci satysfakcji i dodatkowo nie ma innej na horyzoncie. To zaakceptuj to co jest. Potraktuj tę pracę jako przejściową. Opadnie ciśnienie i złość. A wówczas będziesz w stanie znaleźć nową łatwiej, lepiej płatną. Praca to też energia. To, że w tej pracy jest tak, a nie inaczej to wynik Twoich myśli i emocji, schematów i przekonań. Wszystkie negatywne emocje z nią związane – nierozwiązane przenosisz do kolejnej. I jest to kwestia tylko czasu kiedy i tam one wybuchną. Bo schematy się powtórzą w takiej samej bądź delikatnie innej odsłonie.

W skrócie podejście do pracy determinuje, jak zarabiasz i ile.

Gdy działasz z pasją, mając przyjemność z tego co robisz to takie działanie jest bogactwem. Brak działania to bieda. Kluczem jest mieć odpowiednie nastawienie do pracy. Robić to co się kocha wówczas płynie zdecydowanie swobodniej pieniądz.

Kreatywność – klucz do bogactwa

Czas na  klucz do bogactwa, jakim jest kreatywność. Osoba twórcza ma chęć i motywację do działania i osiągania celów. Taka osoba nie jest zainteresowana rywalizacją. Ona wie, że najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie. Tworząc, kreujesz swoje życie, jesteś wolnym człowiekiem. A wolność to również bogactwo.

Najważniejsze są uczucia! Słyszałeś/aś pewnie nie raz.  Jak ktoś ładnie i trafnie powiedział. To o czym myślisz, to tym się stajesz. To, co czujesz, to przyciągasz. To, co sobie wyobrażasz, to tworzysz. Bogactwo powstaje w bogatym umyśle.

Jesteś teraz już świadomy/a kilku kluczy do bogactwa. Co z tym zrobisz, zależy tylko od Ciebie. Możesz przejść obok obojętnie a możesz …

Możliwe, że będzie Ci trudno zacząć je stosować. Bądź gdy zaczniesz, napotkasz na jakieś komplikacje. Gdy tak się stanie to zapraszam do wzięcia udziału w moim programie: SZTUKA ZARABIANIA Z LEKKOŚCIĄ/SZTUKA ZARABIANIA BEZ PRESJI.

Krok pierwszy, aby to zrobić to rozmowa, na którą możesz się umówić tutaj:

Dla KOBIET https://annakacprzyk.pl/jak-zarabiac-wiecej/

Dla MĘŻCZYZN https://annakacprzyk.pl/jak-duzo-zarabiac/

To w czym miedzy innymi pomagam klientom biorącym udział w programie SZTUKA ZARABIANIA Z LEKKOŚCIĄ/SZTUKA ZARABIANIA BEZ PRESJI to:

 • Zbudowaniu na nowo poprawnej, serdecznej relacji z pieniądzem
 • Uzyskaniu równowagi między braniem i dawaniem, …..aby był przepływ. A zarabianie powoli przestało być udręką a zaczęło cieszyć.
 • Przepracowaniu i uwolnieniu emocji, które towarzyszyły np.. tzw. toksycznym pieniądzom (długi, niefajne spadki) ale nie tylko, jak złość, wstyd, gniew … ich neutralizacja.. dlatego klienci czują większy luz, spokój i ulgę. Aby Duże pieniądze przestały onieśmielać.
 • Nauczeniu się brać bez wyrzutów sumienia, bez uczucia, że od razu Ty musisz dać coś w zamian itp
 • Konieczne jest abyś zmienił/a myślenie o sobie, pieniądzach i zarabianiu.
 • Zbudowaniu nowego MINDSETU, który pozwoli Ci zarabiać więcej. W 90% to Twój mindset odpowiada za Twój sukces lub jego brak, pozostałe 10% to reklama, strategia itd.
 • Przeprogramowaniu umysłu na bogactwo, zyskaniu głębokiej wiary w siebie i swoje możliwości oraz absolutnie ufaniu sobie.
 • I wiele więcej, o czym możesz przeczytać tutaj gdy jesteś Kobietą, bądź tutaj gdy jesteś Mężczyzną.

Wówczas:

 • Twoje działania biznesowe będą przynosić efekty! I zaczniesz zarabiać więcej
 • marzenia o swobodzie finansowej zaczną stawać się stopniowo rzeczywistością, bo to COŚ, co trzymało… odeszło i zrobiło miejsce na NOWE i większe pieniądze oraz działanie z miejsca Twojej MOCY
 • zaczniesz czuć się niezależna/y, żyć całą sobą i zaczniesz myśleć i zachowywać się jak Bogata Osoba

Rozmawia to z Tobą? Pomagam przepracować 1:1 temat pieniądza na najgłębszym podświadomym poziomie. Jeśli czujesz, że to jest ten moment, kliknij link i umów się na bezpłatną rozmowę:

Dla KOBIET https://annakacprzyk.pl/jak-zarabiac-wiecej/

Dla MĘŻCZYZN https://annakacprzyk.pl/jak-duzo-zarabiac/

Tymczasem obfitości dla Ciebie i kwitnącej relacji z pieniądzem!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top