nie-mam-pieniedzy-blog-img-01-anna-kacprzyk

Nie mam pieniędzy- 10 największych blokad, które nie pozwalają Ci zarabiać dobrych pieniędzy z lekkością i łatwością.

Tak wielu z nas deklaruje, że chce mieć dużo pieniędzy. Twierdzi, że robi wiele aby właśnie tak było… a jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Mają ich za mało, nie tyle ile by chcieli  i sami nie wiedzą co się takiego dzieje…dlaczego inni mają a oni nie ?

Tak wielu z nas marzy o zarabianiu z lekkością i łatwością, tymczasem pracują ciężko, długo i często bez radości.

Dlaczego tak jest, że jedni robiąc niewiele bez wysiłku, zarabiają dużo, a inni mimo wielu starań nadal ostatecznie i tak mówią: Nie mam pieniędzy.

Praca z klientami na temat pieniądza pokazuje mi, że temat jest  bardzo złożony. Tak wiele czynników wpływa na to, czy pieniądze płyną do nas swobodnym, szerokim strumieniem czy wręcz przeciwnie.

Im dłużej pracuje w tym wątku, to wychodzę w kolejne poziomy wtajemniczenia.

Przedstawię 10 największych wg. mnie blokad, które nie pozwalają zarabiać dobrych pieniędzy z lekkością i łatwością. Oczywiście potencjalna lista jest dużo dłuższa. Ważność tych blokad jest różna dla różnych osób. Nie ma 1 właściwego schematu.

Nie mam pieniędzy – brak celu

Jako pierwszy wymienię CEL. Co się tutaj kryje głębiej? 

Pewnie już wiesz, że bez sprecyzowanego celu niewiele się dzieje. Trzeba mieć go jasno określonego, aby oczekiwać zakładanych rezultatów. Masz cel SMART I mogłoby się wydawać, że super jesteśmy w domu… a tu pojawia się kolejne pytanie, czy cel biznesowy/firmy, który realizujesz, aktualnie pokrywa się z Twoim osobistym celem finansowym i życiowym? Czy osiągnięcie jego da Ci spokój i bezpieczną przyszłość? Czy tylko zaspokoi potrzeby i oczekiwania szefa? Odpowiedź sobie na to ważne pytanie teraz.

Niezmiernie ważna jest ekologia celu, tzn.:

# czy i jak on współgra z Twoimi wartościami w życiu i biznesie?

# jak wpłynie jego zrealizowanie na inne obszary Twojego życia i Twoich bliskich?

# jak wpłynie jego osiągnięcie na Ciebie np. Twoje zdrowie?

# czy koszt jego dopięcia nie spowoduje rozdźwięku w innych aspektach życia?

 Twój cel ma być spójny z Tobą i tym, co istotne w życiu dla Ciebie. Gdy jest inaczej, podświadomie będziesz się bronił przed jego realizacją i tym samym pieniądz nie będzie płynął swobodnie w oczekiwanej ilości.

Czy wiesz, na co chcesz wydawać zarobione pieniądze? Po co chcesz je mieć? Masz wizję, co dzięki nim zrobisz dla siebie bądź innych? Brak określenia tego tworzy nam blokadę.

Nie mam pieniędzy – lęki i blokady

Następnie wymienię LĘKI, które skutecznie nas blokują.

Paraliżuje nas wręcz lęk przed porażką i godzimy się na mniej, aby tylko nie skonfrontować się z X.

Boimy się, że nie damy rady i wybieramy stagnację, bo lepsze to niż potencjalne obnażenie, że jesteśmy niby na coś za słabi/e.

Obawiamy się zmiany pracy, branży, konkurencji, podejmowania decyzji, braku, utraty obecnych standardów życia, bo co jeśli “nie pójdzie” tak jak chcę i tylko ośmieszę się w oczach innych, jak wówczas spojrzę w ich oczy, co powiedzą ludzie…

Boimy się niewiadomej i tego, że niby będzie ciężko i tkwimy w niewygodnym, ale dobrze znajomym bagienku nadal.

Czyżby strach przed potencjalną porażką, był silniejszy niż marzenie o poczuciu się spełnioną kobietą/mężczyzną, która zarabia pieniądze z łatwością?

Lęków, które trzymają Cię w tym niewygodnym miejscu, może być kilka; to lęk przed konkurencją, sukcesem, porażką, opinią innych, krytyką, decyzją, zmianą…

Lęk zamraża Twój kolejny krok, dlatego jest tak trudno i kończy się znajomym zdaniem: Nie mam pieniędzy.

Nie mam pieniędzy – brak wiary, zaufania i przekonania

Nie mniej ważny czynnik blokujący to BRAK WIARY I ZAUFANIA DO SIEBIE. Jeśli nie wierzysz w siebie/ swój produkt czy usługę to pieniądz nie popłynie łatwo. W moim doświadczeniu jest to bardzo powiązane również z zaufaniem do siebie, do swoich decyzji. Czy pozwalasz prowadzić się swojej intuicji, czy wręcz przeciwnie, zagłuszasz ten wewnętrzny głos i go lekceważysz.

O PRZEKONANIACH mogłabym pisać wiele.

Przekonania, czyli wszystko to w co wierzysz na poziomie świadomym i podświadomym  na temat swój, świata, zarabiania pieniędzy określa Cię i jakie masz życie…bogate czy wprost przeciwnie. Działamy niczym automat zgodnie z nimi i im szybciej sobie to uświadomimy, tym szybciej będziemy w stanie  to zmienić, jeśli taką podejmiemy decyzję.

Masz je zakodowane przez najbliższych, społeczeństwo dzięki temu, co było mówione głośno, ale również często między wierszami … gdy byłeś dzieckiem i  dorastałeś.

Teraz  możesz to zmienić albo tkwić w tym nadal i być zdziwiony, dlaczego coś się w Twoim życiu dzieje, albo właśnie nie dzieje.

Pracując z klientami indywidualnie w moim programie Sztuka zarabiania z lekkością/ Sztuka zarabiania bez presji na temat pieniądza stworzyłam listę już ok.100 różnych przekonań, które nie pozwalają zarabiać więcej/ lżej/ spokojniej. Oczywiście nie każdy ma je wszystkie… UFF, na szczęście.

Przekonania w temacie pieniędzy determinują to, jak zarabiasz. Czy zarabiasz z łatwością? Czy narzekasz na brak kasy i mówisz: Nie mam pieniędzy.

Jakie Ty masz przekonania, które trzymają Cię w tym niekomfortowym miejscu? Wymienię kilka…które jest Twoje?

Nie każdy może być bogaty.

Pieniądze szczęścia nie dają.

Na pieniądze trzeba ciężko pracować.

Jestem nie dość dobry, aby zarabiać duże pieniądze.

Miłość i pieniądze nie idą w parze.

Nie umiem zarabiać dużych pieniędzy.

Trzeba mieć na czarną godzinę.

Pieniądze się mnie nie trzymają.

Nie mogę odnieść sukcesu, ponieważ moi rodzice nie odnieśli sukcesu, pochodzę z biednej rodziny.

Odpowiedz sobie, w co wierzysz Ty, że masz tak, jak masz?

Nie mam pieniędzy – niedowartościowanie

Ten cichy, ale uporczywy głos, który jak mantrę powtarza, że jesteś NIEWYSTARCZAJĄCO DOBRA/Y i NIE ZASŁUGUJESZ na większe pieniądze, że zarabianie kwoty X …. ojj nie jest dla Ciebie dostępne….a jeszcze łatwo. To przecież nie jest możliwe!

Czujesz brak docenienia ze strony innych, który tylko potwierdza Ci, że jesteś jakaś/iś taka/i nie taka/i, czegoś Ci brakuje i utwierdza w przekonaniu, że na więcej nie zasługujesz.

Wszystko jest okupione ciężką pracą.

Twoje prywatne niedowartościowanie powoduje, że próbujesz się dopasować do otoczenia, do tego ile otrzymujesz i jesteś wdzięczna/y, bo tak niby trzeba, tak piszą w tych wszystkich mądrych, rozwojowych książkach. Tylko że wdzięczność z głowy nie działa, bo magia zaczyna się gdy czujesz wdzięczność w sercu. Ty jednak serce szczególnie dla siebie masz zamknięte i nie potrafisz tego zmienić.

Do tej pory brak konsekwencji w realizacji celi/wizji, ambicji, koncentracji, składałaś/eś na karb tego, że jesteś nie dość dobra/y.

Czy aby na pewno tak jest?

Masz tyle na ile czujesz, że możesz mieć na podświadomym poziomie. Gdybyś czuł/a inaczej miałbyś inaczej. Proste.

Czujesz się niewystarczająca/y, aby zarabiać X bądź więcej? Jeśli tak, to tak dokładnie potem masz w życiu.

Mimo tysięcy na koncie nadal myślisz jak człowiek mentalnie biedny. Skupiasz się na tym, czego nie masz, a Twoje myśli skutecznie Cię hamują.

Potrzebna jest zmiana koncepcji siebie, bo to od niej zależy, jakie masz wyniki w biznesie i życiu. To od Twojego mindsetu zależy, jak zarabiasz pieniądze.

& Potrzebujesz już teraz czuć się, jak osoba, którą chcesz się stać.

& Potrzebujesz już dziś czuć się, zachowywać i myśleć, jak osoba bogata, aby mieć więcej pieniędzy.

& Potrzebujesz już dziś czuć, że dajesz ogromną wartość innym.

Musisz być – aby mieć pieniądze

Bo jak to kiedyś przeczytałam = Musisz BYĆ, aby DAĆ wartość, aby MIEĆ PIENIĄDZE.

Już teraz masz czuć się jak osoba zarabiająca X, masz dawać najlepiej, jak umiesz na dziś wartość, pomoc, usługę ludziom, aby dostać za to odpowiednio wysoką zapłatę!! Tak to działa i nie chce inaczej.

Twoje rezultaty, Twoja jakość życia, pracy są takie jak Twoje myśli o sobie samym na najgłębszym poziomie.

Łatwo powiedzieć: wierz w siebie, czuj się wystarczająco dobry, aby mieć na koncie 10/50/100 tysięcy czy milion a będziesz mieć, nie bój się i działaj… trudniej zrobić!

Mimo że w Internecie huczy o tym… niewielu faktycznie pomaga w procesie, aby tak się poczuć, aby faktycznie stać się osobą mentalnie bogatą. Niewielu poprowadzi Cię za rękę i pomoże rzeczywiście stać się taką osobą i pomoże INDYWIDUALNIE przejść przez zmianę. Ja mogę to zrobić! Chcesz?

Często wydaje się nam, że lubimy pieniądze i nasza relacja z nimi jest poprawna.

Ale gdyby tak było, płynęłyby one szerszym strumieniem albo byłyby zdobyte mniej wysiłkowo.

Co tak naprawdę czujesz, gdy myślisz o pieniądzach, swoich dochodach, oszczędnościach, inwestycjach?

Co sądzisz faktycznie o zarabianiu pieniędzy przez Ciebie? Jak bardzo wysiłkowe jest dla Ciebie zarabianie?

Jeśli umniejszasz ich rolę i nie masz ich tyle, ile byś chciał/a tzn. że nie ma połączenia i tym samym przepływu, jest jakiś opór w Tobie, który skutecznie Cię blokuje przed obfitością  i zarabianiem z łatwością.

Nie mam pieniędzy – relacja z pieniądzem

To, co myślisz o sobie, zarabianiu, świecie na najgłębszym podświadomym poziomie jest ZOBRAZOWANE w Twojej RELACJI Z PIENIĄDZEM. Jeśli ich nie masz, czujesz ich brak, to oznacza, że tak naprawdę na podświadomym poziomie nie lubisz pieniędzy. Może się ich boisz, może uważasz, że na nie nie zasługujesz, nie jesteś godzien dużych kwot itd.

Może masz blokadę przed dawaniem albo braniem a może opór, aby zwolnić trochę hamulec pt. Kontrola.

Czy dotyczy Cię temat toksycznych pieniędzy? Spytasz, czyli jakich? Takich, które ktoś Ci ukradł, oszukał Cię lub jest winny; a może Ty pożyczyłeś od kogoś? Ciekawa jestem, jak się z tym czujesz?

To wszystko ma realny wpływ na Twoją obecną sytuację i jak zarabiasz pieniądze. Jeśli nie zarabiasz tyle, ile byś chciał/a albo jest to okupione dużym stresem, wysiłkiem i nerwami to znaczy, że Twoja relacja z pieniądzem wymaga zmiany!

Brak DOCENIANIA/ WDZIĘCZNOŚCI, czyli działanie cały czas z miejsca braku i deficytu. Jeśli nie doceniasz tego, co masz. Jeśli jesteś skoncentrowany na tym, że masz za mało to trudno, aby było więcej. A jeśli nawet masz więcej i Twoje dochody rosną to albo są one okupione ciężką pracą, przypłacasz swoim bezcennym zdrowiem lub one po prostu nie cieszą. Co to znaczy? To znaczy, że koszt pozyskania tych pieniędzy często jest niewspółmierny do tego, co finalnie masz.

Zaniżone lub brak POCZUCIA WŁASNEJ WARTOŚCI to kolejny bardzo ważny bloker. Jeśli czujesz się małowartościowy, nie ma możliwości, abyś zarabiał/a duże pieniądze z łatwością. Trudno jest wówczas podnosić ceny klientom, prawidłowo wycenić swoją ofertę czy iść po zasłużoną podwyżkę do szefa. To jak się czujesz i jak postrzegasz swoją wartość, determinuje w dużej mierze, jak zarabiasz pieniądze i ile.

Często pomijany jest temat RODU i LOJALNOŚĆ DO PRZODKÓW. Natomiast w mojej pracy nie raz już spotkałam się z tym, jak bardzo potrafią nas te tematy trzymać  i nie pozwalają zarabiać łatwo, dużo i w przyjemny sposób. Zdarzało się, że ktoś powtarzał schemat pradziadka i tracił pieniądze w określonych warunkach albo nie był w stanie utrzymać zarobionych pieniędzy. Zdarza się, że mamy już wszystko poukładane a pieniądz nie płynie tak, jak byśmy chcieli -odpowiedź i rozwiązanie  jest w powtarzaniu historii rodzinnych, lojalność do przodków. Często nasi przodkowie nie zarabiali dużych pieniędzy i tym samym my chcąc więcej, lżej tak jakbyśmy wyłamywali się z rodu… Potrzebne jest przepracowanie tego na innym poziomie, aby puściło nas i abyśmy mogli tworzyć swoje bogate życie na wyższym poziomie.

Nie mam pieniędzy – zmień myślenie!

Pewnie już zdążyłeś/aś już wywnioskować, że temat pieniądza jest rzeczywiście dużym tematem, a blokery są aktywne w mniejszym lub większym stopniu w większości z nas.

Konieczne jest, abyś zmienił/a myślenie o sobie, pieniądzach i zarabianiu.

Potrzebujesz Nowego MINDSETU, który pozwoli Ci zarabiać więcej. Potrzebujesz przeprogramować umysł na bogactwo, mieć głęboką wiarę w siebie i swoje możliwości oraz absolutnie ufać sobie. Potrzebujesz popracować nad relacją z pieniędzmi i przekonaniami, które aktualnie Cię ograniczają.

Niezbędne jest zdrowe poczucie własnej wartości, uwolnienie lęków, poczucie zasługiwania i bycia wystarczającą/ym.

Wówczas:

  • Twoje działania biznesowe będą przynosić efekty! I zaczniesz zarabiać więcej z lekkością.
  • Marzenia o swobodzie finansowej zaczną stawać  się stopniowo rzeczywistością, bo to COŚ, co trzymało… odejdzie i zrobi miejsce na NOWE i większe pieniądze.
  • Zaczniesz czuć się niezależna/y, żyć całą sobą i zaczniesz myśleć i zachowywać się jak Bogata Osoba.
  • Wyjdziesz ponad swój opór i auto sabotaż i podwyższysz swój sufit finansowy.

Wiem, jak zarabiać pieniądze z lekkością, bo sama tak robię. Wszystko, co daję teraz, wynika z moich osobistych doświadczeń. Przeszłam swoją drogę, popełniałam błędy, odnosiłam sukcesy, uczyłam się, uwalniałam blokady, zmieniałam schematy myślowe i programy w swojej podświadomości odnośnie do zarabiania pieniędzy  i teraz z chęcią pomogę również Tobie.

Chcesz inaczej? Chcesz skończyć z mówieniem: nie mam pieniędzy? Wyśmienicie!

Oferuję Ci indywidualny proces, podczas którego dotrzemy do źródeł  Twojej obecnej sytuacji. Pomogę Ci przepracować temat pieniądza na najgłębszym podświadomym  poziomie. Będę Cię indywidualnie wspierać w zmianie, abyś finalnie stał/a się bogatą osobą, która kocha pieniądze z wzajemnością, zarabia większe pieniądze łatwiej i bez presji w środku.

Więcej możesz przeczytać o programie:

Dla kobiet https://annakacprzyk.pl/jak-zarabiac-wiecej/

Dla mężczyzn https://annakacprzyk.pl/jak-duzo-zarabiac/

Bogatego życia dla Ciebie i dla mnie!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top