leczenie-hipnoza-blog-img-02-anna-kacprzyk

Leczenie hipnozą – wsparcie dla medycyny konwencjonalnej a może znacznie więcej?

Czy leczenie hipnozą jest wsparciem dla medycyny konwencjonalnej? Zazwyczaj jest tak, że, jak nas coś boli, mamy atak np. paniki lub nie radzimy sobie ze sobą, to idziemy do lekarza. Kończy się to w większości przypadków przepisaniem słabszych bądź silniejszych leków. Leki te pomagają tymczasowo, czasami faktycznie są skuteczne a innym razem NIE- to już informacja od moich klientów… i osoba zaczyna tak funkcjonować.

Tak jakby nie miała innego wyjścia. Gdy ból nie ustępuje, złe samopoczucie narasta bądź nie mija, bywa, że wówczas zaczynamy szukać innych rozwiązań. Takie osoby trafiają wówczas na hipnoterapię… słyszały od kogoś, że komuś to pomogło bądź sami napotykają info o możliwościach hipnozy i hipnoterapii.

Bardzo często zostają oni moimi klientami. Są to osoby, które:

  • Są po 1, 2 lub 3 latach psychoterapii i nadal nie mają realnych zmian w swoim życiu, nadal źle się czują ze sobą i z życiem, mimo że mają wszystko uświadomione, co jest “nie tak” z nimi.
  • Są w trakcie psychoterapii, biorą tabletki i nie ma wyraźnej poprawy ich zdrowia czy samopoczucia.
  • Chodzą do psychiatry po kolejne tabletki, ale nadal np. depresja, nerwica są aktywne w ich życiu. Odczuwają skutki uboczne leków bądź symptomy w ciele nadal nie ustępują i nie pozwalają normalnie funkcjonować.
  • Odwiedziły już wielu lekarzy- a problem nie został rozwiązany.

Leczenie hipnozą – dlaczego hipnoza pomaga i to skutecznie?

Chodzi o to, że w hipnozie pracujemy z naszym podświadomym umysłem. I tym samym mamy dostęp do naszych emocji, nawyków, pamięci permanentnej i tym samym jesteśmy w stanie dotrzeć do rzeczywistego źródła problemu i go przepracować. Co to znaczy zapytasz? Otóż przepracować to znaczy np. zneutralizować źródło danego problemu, uwolnić emocje z nim związane, zmienić przekonania, które powstały, porozmawiać ze sobą z przeszłości – utulić to dziecko, dać mu nowe zasoby itd.

Więcej o samej hipnozie i działaniu przeczytasz tutaj https://annakacprzyk.pl/hipnoterapia/

Czy hipnoza jest lekiem na całe zło? NIE

Czy zawsze pomoże? PEWNIE NIE i jest to zależne od wielu czynników.

Ale jest w stanie zlikwidować każdy problem natury psychologicznej (depresja, fobie, nałogi, stres itp.) oraz psychosomatycznej (choroby i przypadłości pojawiające się jako konsekwencje nierozwiązanych tematów w psychice/umyśle np. niektóre choroby serca, tarczyca, ból każdego rodzaju, nieorganiczna impotencja, i wiele innych).

Czy warto sprawdzić? ZDECYDOWANIE TAK!

Czas na kilka typowych przykładów, w których hipnoza pomaga bardzo, bardzo skutecznie! Tym samym jest doskonałym wsparciem dla medycyny tradycyjnej lub ją aktywnie i efektywnie zastępuje.

Leczenie hipnozą a depresja

Zacznę może od depresji. Cierpi na nią masa ludzi. Statystyki są przerażające. Oficjalne dane mówią, że w Polsce choruje na nią 1,5 miliona ludzi. W skali świata jest to 350 milionów ludzi. Przypuszczam, że są to liczby mocno zaniżone. Oczywiście depresja depresji nie jest równa i leczenie hipnozą/hipnoterapia wygląda różnie dla poszczególnych przypadków.

Miałam i mam przypadki od lekkich po ciężkie. Proces wychodzenia trwa różnie od kilku sesji do nawet 10 w przypadkach trudnych, tym bardziej że zazwyczaj osoba ma również jeszcze inne problemy. To są moje prywatne statystyki. Tempo wychodzenia zależy również od tego, czy osoba zażywa leki. W lekkich i średnich przypadkach leki spowalniają tempo wychodzenia. Mamy bowiem wówczas utrudniony dostęp do emocji a tym samym do źródła problemu. Przy ciężkich depresjach schodzi się z leków sukcesywnie i osoba robi to sama w kontakcie z psychiatrą.

Poniżej podam skuteczność i czas trwania leczenia metodą hipnoterapii kontra różne inne psychoterapie.

Opublikowane w American Health Magazin badania Dr. Alfreda Barrios podają, że:

Skuteczność hipnoterapii to 93% po 6 sesjach (3 miesiące).

Psychoanaliza 38% skuteczności po 600 sesjach.

Terapia behawioralna 72% skuteczności po 22 sesjach (średnio 6-7 miesięcy).

Leczenie hipnozą a nerwica

Nerwica to kolejna choroba, która aktualnie zbiera swoje żniwo.

Na nerwicę, jak i na każdą inną chorobę pracujemy sobie latami. Przyczyn jej jest wiele. I tutaj podobnie jak i przy depresji- każdy przypadek jest trochę inny, za każdym stoi inna prywatna historia… Miałam przypadki, że osobom, które nie brały leków, pomogłam w 2 sesje, ale również takie gdzie spotykamy się na 8 sesji i jeszcze końca nie widać.

Zazwyczaj prace rozpoczyna się od zniwelowania/ uzdrowienia symptomów w ciele, czyli np. ciężkość w klatce, duszności, bóle brzucha czy odczucie, że nogi są sztywne i jest poczucie niemożności zrobienia kolejnego krok. Pracując z symptomami w ciele, dochodzimy do źródeł problemu i go rozwiązujemy/ neutralizujemy. Zazwyczaj uwalniane są zablokowane emocje, jak również schematy myślowe i przekonania- które działają w nas niczym program do realizowania.

Leczenie hipnozą a migrena i inne bóle

Bóle migrenowe, miesiączkowe, podbrzusza … bóle psychosomatyczne to dość częsta przypadłość, którą bardzo skutecznie możemy leczyć hipnozą. Gdy wyniki prześwietlenia głowy, brzucha czy badania dróg rodnych są poprawne i nie wykazują żadnych nieprawidłowości to znak, że bóle te związane są z naszą psychiką.

Krótko przedstawię jeden z przykładów, z którym pracowałam. Aby zobrazować bardziej szczegółowo, o co tutaj chodzi i jak może to wyglądać.

Kobieta kilkanaście razy w ciągu roku odczuwała bardzo silny ból podbrzusza. Miało to miejsce zazwyczaj podczas wizyty w  toalecie lub po sytuacjach stresowych w pracy. Z problemem borykała się kilkanaście lat, lekarze nie znaleźli przyczyny.

Wystarczyła 1 sesja, aby znaleźć przyczynę tego  powtarzającego się i nieznośnego bólu. A była nią sytuacja z dzieciństwa, kiedy to kobieta wówczas dziewczynka była na koloniach w lesie i w nocy bała się i wstydziła wyjść na zewnątrz do toalety. Uwolnienie emocji z nim związanych- strachu, wstydu, poczucia winy, złości wystarczyło, aby trwale rozwiązać długoletni problem zdrowotny. Czy zawsze jest tak łatwo i szybko? Nie.

Czasami wymaga to większej ilości sesji, ale zapewne warto, bo życie bez bólu jest piękne i radosne.

Leczenie hipnozą a nałogi

Jako kolejne w tym artykule wymienię nałogi, które niezwykle skutecznie niszczą nasze życie. Nałogi ciągną i drenują nas, nasz portfel i burzą relacje. Alkoholizm, sexoholizm, zakupoholizm, palenie papierosów, objadanie się słodyczami, uzależnienie od gier, internetu, telefonów… Wychodzenie z nałogu to zazwyczaj trochę dłuższy proces, ale oczywiście wszystko zależy od osoby, jej sytuacji, gotowości na zmianę.

Podczas hipnoterapii szukamy przyczyny nałogu. Czyli np. co osoba zapija, zajada, przed czym ucieka w nałóg. Zawsze za nałogiem stoją odpowiedzialne za to emocje np. zazdrość, poczucie winy, gniew, złość, żal. Mogą one być do siebie, ale również do innych itd.

Uwolnienie tych emocji, przepracowanie, zrozumienie daje nową jakość w życiu. Podczas sesji buduje się osobę od nowa, wzmacnia jej poczucie własnej wartości, pewności siebie. Daje nową tożsamość, czyli np. pijakowi buduje się tożsamość osoby niepijącej do końca życia.

Leczenie hipnozą a lęki

Jako ostatnie w tym artykule przedstawię lęki, które mam wrażenie, że opanowały całkiem znaczną część naszego społeczeństwa. Często osoby wpadają wręcz w spirale lęku. Jeden lęk wywołuje kolejny…

Mam klientów, którym pomogłam a przyszli do mnie wręcz z listą lęków, strachów bądź fobii. Czy brać kolejne leki, czy zacząć robić kolokwialnie mówiąc porządek z lekami- pozostawiam Tobie.

Moje doświadczenie pokazuje, że dzięki hipnoterapii- leczeniu hipnozą możemy sobie z nimi doskonale poradzić. Dla mnie temat jest zakończony, gdy osoba wychodzi z leków, czuje się dobrze i ten stan utrzymuje się trwale.

Leczenie hipnozą – skuteczna pomoc

Leczenie hipnozą/hipnoterapią to relatywnie jedna z najtańszych, najszybszych form skutecznej pomocy.

Problem zostaje rozwiązany trwale, praktycznie bezboleśnie, osoba przestaje się faszerować lekami w nieskończoność, które zawsze mają całkiem długą listę efektów ubocznych no i kosztują (nie tylko leki, ale również wizyty u osób je przepisujących).

Moja skuteczność to 99%.

Prześledźmy temat kosztów na przykładzie klasycznej terapii, na którą udają się osoby idące do psychologa. Często taka terapia trwa 1-2 lata. Gdzie wizyty są nawet 2-3 razy w miesiącu.

Koszt 1 wizyty to 150-250 zł. Czyli całkowity koszt to od 5000 zł do ok. 20000 zł. Bywają również bardziej czarne scenariusze- miałam klientów, którzy brali udział w terapiach kilka lat, kosztowało ich to ok. 50 000 zł, ogrom czasu, trwający i finalnie nierozwiązany problem.

Korzystając z mojej pomocy- prawdopodobnie pomogę Ci w 2-3, kilka max. kilkanaście spotkań (w zależności od: ile tematów jest do przepracowania, Twojego zaangażowania i gotowości, złożoności problemu itd.). Zaoszczędzisz tym samym kilka tysięcy złotych, bezcenny czas i będziesz mieć rozwiązany problem/y, wolny od choroby.

Ile dla Ciebie jest warte np. życie bez lęku, bólu?
Ile dla Ciebie jest warte życie bogate w zdrowie, miłość i pieniądze?

Wiedząc teraz to wszystko, odpowiedź sobie sam/a czy warto dłużej zwlekać z tym, aby pomóc sobie skutecznie w rozwiązaniu trudności, dolegliwości, dyskomforcie, który zabiera radość życia i w zamian dać sobie wolność od bólu fizycznego bądź psychicznego. Jak zawsze decyzja zostaje po Twojej stronie.

Każdy zasługuje na dobre, zdrowe życie. Ty też! Bardzo możliwe, że do usłyszenia, zobaczenia… chętnie pomogę Ci uwolnić się od tego, co już od dawna Ci nie służy.

Więcej o leczeniu hipnozą, samej hipnozie i hipnoterapii oraz przypadłościach, które leczymy hipnozą na: https://annakacprzyk.pl/hipnoterapia/.

Jeśli nie wiesz, czy w Twoim przypadku leczenie hipnozą będzie pomocne i efektywne to skontaktuj się ze mną: https://annakacprzyk.pl/skontaktuj-sie/

Zdrowego, dobrego życia dla Ciebie!

1 thoughts on “Leczenie hipnozą – wsparcie dla medycyny konwencjonalnej a może znacznie więcej?”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top