psychologia-pieniadza-blog-img-anna-kacprzyk

Psychologia pieniądza – dlaczego lęk jest przeszkodą w osiąganiu większych dochodów?

Przystanek psychologia pieniądza. Zdrowie i pieniądze to dwa obszary, które obojętnie czy się ktoś nimi interesuje, czy nie wpływają na niego bezpośrednio i to w sposób bardzo istotny.

Pieniądze mają wpływ na nas wszystkich i każdy myśli o nich nieco inaczej. Wielu dowiodło, że sukces finansowy nie zależy bezpośrednio od tego czy masz konkretną wiedzę. Raczej powodzenie w pieniądzach  jest zależne od innych umiejętności miękkich. Psychologia pieniądza właśnie tymi umiejętnościami i odpowiednimi zrachowaniami się zajmuje. A ja dziś chcę pod lupę wziąć LĘK.

Lęk potrafi kompletnie nas sparaliżować. Blokuje przed działaniem. Nie jest możliwe, aby być w energii lęku i jednocześnie zarabiać dobre bądź bardzo dobre pieniądze z łatwością i przyjemnością. Ktoś powie… można działać pomimo lęku. A ja odpowiem – po co ? Skoro można swobodnie działać bez niego!! TY ZDECYDUJ CZY POTRZEBUJESZ MIEĆ NADAL LĘK W SOBIE, CZY JUŻ NIE. Nie myl lęku ze strachem. Bo to zupełnie co innego jest. Więcej o tym tutaj- KLIK.

To zadziwiające jak wielu z nas chce zarabiać duże pieniądze i jednocześnie okazuje się na sesjach, że tych pieniędzy się boi, są one wręcz niebezpieczne i dużym zagrożeniem  na poziomie podświadomym, ale oczywiście na pierwszy rzut oka na poziomie świadomym nikt z nas tego nie widzi w ten sposób.

Natomiast wiadomo nie od dziś, że za nasze działania, reakcje w 95% odpowiada umysł podświadomy.

Czy determinuje Cię strach?

Wchodząc w temat głębiej. Co jest dla Ciebie prawdziwe?

 • Chcesz zarabiać więcej, ale się boisz.
 • Obawiasz się zmiany i wahasz się, czy zawalczyć o siebie.
 • Boisz się porażki, że nie dasz rady, że stracisz swoje całkiem dobre życie, mimo że wiesz doskonale, że to, co jest, Ci nie wystarcza.
 • Wybierasz stagnację, bo lepsze to niż potencjalne obnażenie, że jesteś niby na coś za słaba/y, gorsza/y.
 • Obawiasz się zmiany pracy, branży, konkurencji, bo co jeśli “nie pójdzie” tak jak chcę i tylko ośmieszę się w oczach innych, jak wówczas spojrzę w ich oczy, co powiedzą ludzie…
 • Boisz się niewiadomej i tego, że niby będzie ciężko, trudno na początku w nowym biznesie albo może nawet zawsze i tkwisz w niewygodnym, ale dobrze Ci znajomym bagienku nadal.
 • Stosujesz tysięczną wymówkę, aby choć trochę przesunąć w czasie konfrontację z samą/ym sobą.
 • Czyżby strach przed potencjalną porażką, był silniejszy niż marzenie o poczuciu się spełnionym/ą kobietą/mężczyzną?

Często mamy tak, że nasze lęki przybierają na sile szczególnie wieczorem. Kiedy natłok myśli daje o sobie znać i te natrętne pytania typu czy dam radę i utrzymam to stanowisko, które w końcu osiągnęłam/em?

Co mam z tym zrobić? Dlaczego wszystko na raz? Dlaczego mi się to przytrafia? Co jeszcze? Jak to zaplanować, aby nie mieć zaległości, które drażnią niczym sól otwartą ranę? Dlaczego znowu powtarza się ten okropny schemat…? Kłębiące się czarne myśli i scenariusze.

Boisz się starości i upływającego zdecydowanie za szybko czasu, utraty zdrowia i tego, że obecny tryb życia zabiera Ci Twoją witalność. Ale patrząc na siebie każdego dnia w lustro, wkurza Cię to, że się boisz, że jesteś z tym sam/a i nie potrafisz tego zmienić, dusisz się. Kręcisz się w kółko niczym na karuzeli, intuicja podpowiada Ci wyraźnie jaką decyzję masz podjąć, a Ty nadal się wahasz…

Psychologia pieniądza – lęk przed sukcesem

Lęki, od których uwalniają się klienci biorący udział w moim programie Sztuka zarabiania z lekkością/Sztuka zarabiania bez presji to lęk przed konkurencją/sukcesem/porażką/opinią i oceną innych/ krytyką/ decyzją/zmianą… dużymi pieniędzmi, klientami premium, odpowiedzialnością, jeszcze większymi kwotami, że im zabraknie pieniędzy.

Trochę prywaty. Z czym ja się mierzyłam w obszarze – lęki psychologia pieniądza? W czasach gdy jeszcze pracowałam dla “kogoś” i jednocześnie rozwijałam swój biznes i trudno mi było to pogodzić. To bardzo chciałam czegoś nowego, ale nie wierzyłam, że mogę to zrobić; bałam się, że sobie nie poradzę i nie będę się w stanie utrzymać, bałam się nieregularnych dochodów…

Natomiast na początku, gdy rozwijałam swój własny biznes, mierzyłam się z wątpliwościami, trudnościami, aby zaufać sobie na maxa i swojemu sercu, lękami przed sukcesem, porażką czy konkurencją. Największym zaskoczeniem dla mnie było, że lęk przed sukcesem okazał się moim jednym z największych lęków. Pamiętam doskonale, jak go puszczałam, uwalniałam z ciała i co się stało później. A później było lekko, jasno i zaczęłam działać z zupełnie inną energią. To było wprost nieprawdopodobne, jak bardzo ten lęk blokował mnie skutecznie przed pójściem po więcej.

Przeczytaj także: Dlaczego bogaci się bogacą, a biedni biednieją? Sprawdź, jak zapewnić dobrobyt na pokolenia

Jak zneutralizować lęki?

Dlatego pracując z klientami w temacie pieniądza w programie SZTUKA ZARABIANIA Z LEKKOŚCIĄ/SZTUKA ZARABIANIA BEZ PRESJI… psychologia pieniądza jest mi dobrze znana.

Zwracam baczną uwagę, aby podczas procesu zneutralizować lęki, bo to również one trzymają nas nieziemsko i nie pozwalają wejść na kolejny poziom siebie i  zarabiania.

Co daje uwolnienie i przepracowanie lęków na najgłębszym, bo podświadomym poziomie:

 • Odczucie spokoju w swoim wnętrzu i w głowie. WOLNOŚĆ.
 • Jasność myślenia i przestrzeń na to, aby podejmować decyzje i swobodnie działać.
 • Elastyczność do zmian, aby konkurencja staje się motorem do działania, a nie czynnikiem obezwładniającym.
 • Uwolnione lęki robią przestrzeń na większe pieniądze, bo w miejsce leku pojawia się siła i moc.
 • Pieniądz to energia i manifestacja tego co mamy w środku, a gdy lęki zostają zneutralizowane, osoba nie ma już w sobie tych wszystkich gremlinów, a to zmienia bardzo dużo.

A w programie SZTUKA ZARABIANIA Z LEKKOŚCIĄ/SZTUKA ZARABIANIA BEZ PRESJI dostaniesz wiele więcej, o czym możesz przeczytać tutaj gdy jesteś Kobietą, bądź tutaj gdy jesteś Mężczyzną.

Chcesz też tak? Zapraszam! Niech psychologia pieniądza nie kryje już więcej przed Tobą żadnych tajemnic.

Zapisy na bezpłatne indywidualne konsultacje:

Dla Kobiet https://annakacprzyk.pl/jak-zarabiac-wiecej/

Dla Mężczyzn https://annakacprzyk.pl/jak-duzo-zarabiac/

Życia bez lęku życzę nam Wszystkim a pieniądz niech wartko płynie!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top