poczucie-wlasnej-wartosci-blog-img-anna-kacprzyk

Biznes, pieniądze i samoocena: Jak budować poczucie własnej wartości i zarabiać więcej?

Poczucie własnej wartości – spotkałeś/aś się zapewne z tym określeniem nie raz. W Internecie znajdziesz wiele na jego temat, powstało mnóstwo książek w tym temacie. A ja chcę się podzielić z Tobą moja prywatną definicją, czym właściwie poczucie własnej wartości jest dla mnie. Studiowałam temat, przepracowywałam go na sobie i to do czego doszłam to… Gdy mam zdrowe poczucie własnej wartości to CIESZĘ SIĘ Z TEGO KIM JESTEM.

Jest to głębokie uczucie z trzewi, że ja znaczę, zasługuję. Ja czuję swoją wartość i czuję  się dobrze ze sobą mimo niedoskonałości, czyli  kłania nam się tutaj akceptacja siebie. Ja doceniam siebie … i bardzo ważne proszę tego nie mylić- to nie dobra materialne i kolejne sukcesy określają moje poczucie wartości == należy zejść na poziom serca i połączyć to z odczuwaniem to daje to COŚ i tego nikt ani nic Ci nie zabierze.

Dygresja:

Wyobraź sobie, że jesteś kimś, kim zawsze chciałeś /łaś być. Może lekarzem, prezesem dobrze prosperującej firmy, inżynierem, naukowcem, milionerem, sprzedawcą… Wyobraź sobie, że masz wszystko, o czym marzłeś/aś. Masz może autorytet społeczny, wille z basenem, własny hotel, helikopter. Wyobraź sobie, że masz też wspaniałą zdrową kochającą się rodzinę, dzieci, rodziców,  żonę czy męża.  Wyobraź sobie, że jesteś lubiany/a ceniony/a i wszyscy chwalą Cię za sukcesy. Celebrujesz swoje życie, najlepiej jak umiesz.

Co wtedy o sobie myślisz, mając to wszystko. Albo co byś myślał/a o sobie gdybyś to miał/a?

Przeczytaj także: Dlaczego przekonania są aż tak ważne jeśli chodzi o zarabianie pieniędzy?

Poczucie własnej wartości, czyli co?

A teraz Wyobraź sobie, że nagle wydarza się coś, co powoduje, że tracisz to wszystko. Popełniłeś  błąd w pracy i cię zwalniają. A może firma bankrutuje.  Przez długi czas nie możesz się odnaleźć. Długo szukasz pracy. Przychodzi komornik, bo wille kupiłeś na kredyt. Żona /mąż odchodzi, bo nagle ma Cię dość,  zabiera dzieci i broni z nimi kontaktu. Przyjaciele ? No cóż, wspierają, ale każdy ma własne życie.  A może też odeszli.  Spotykasz się z krytyką i wyśmiewaniem. Co wtedy o sobie myślisz? Że jesteś nikim? Nikim i dla nikogo nieważnym? Dnem? Może głupim? Nie nadającym się marnym człowieczkiem ? Może niemającym nic do zaoferowania światu i innym?

Czy to, co myślisz teraz o sobie i czujesz, jest prawdą? Właśnie umarło Twoje EGO. Maleje Twoja samoocena. Maleje Twój Własny wizerunek w Twoich własnych oczach.  Bo chciałeś być jakiś… ważny.

TAKIE POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI JEST ILUZJĄ. 

To nie jest tak, że byłeś wartościowy i nagle poprzez splot wydarzeń przestajesz być. To bzdura! Tą dygresją chciałam Ci uświadomić, że same dobra materialne lub ich brak nie świadczą o zdrowym poczuciu własnej wartości zbudowanym na trwałych fundamentach.

Odkrywanie siebie

Chwilę o tym jak się działo w moim życiu/biznesie, zanim znalazłam w sobie prawdziwe poczucie własnej wartości.

Zanim odczułam w sobie prawdziwe poczucie własnej wartości– robiłam dużo, często mocno wysiłkowo, aby udowodnić coś komuś i sobie, spalałam się przy tym, byłam w ciągłym niedoczasie, nie wierzyłam w siebie tak na 100%, czułam się niewystarczająco dobra, krytyk wewnętrzny miał  wówczas okres swojej świetności, perfekcjonizm mnie męczył. Miałam odpowiedzialną pracę, moc obowiązków, pieniędzy, które nie cieszyły tak, jak powinny… sukces nie smakował… mogłabym mówić o tym wiele…

Jak to ogarnęłam/odczułam/i zaczęłam pielęgnować, to nagle awansowałam- miałam kilkakrotnie więcej odpowiedzialności, obowiązków, pieniędzy a  w działaniu była lekkość, elastyczność, byłam spokojniejsza, odważniejsza, pewna swoich decyzji, śmiała w nich i zaczęłam płynąć.

A jak przyszło mi zmienić ścieżkę zawodową, to po prostu to zrobiłam i jeszcze lepiej się odnajduję niż wcześniej.

Co się zmieniło, kiedy stałam się ok ze swoim poczuciem własnej wartości?

Ulga, bo już nie musiałam udowadniać, a gdy pieniądz przestaje determinować twoją wartość, przestajesz walczyć ze sobą  to wchodzisz na wyższy level, więcej przestrzeni w głowie i ciele, lekkość,  nagle masz dostęp do większego swego potencjału, byłam bardziej kreatywna, zaskakiwałam siebie i to mocno… Wtedy jest siła i moc ze zdrowego poczucia wartości.

Ale dość o mnie, teraz o Tobie!

W którym miejscu jesteś?

Być może Ty również coraz bardziej zapędzasz się, aby udowodnić sobie i komuś swoją wartość. Masz, może nawet całkiem dużo pieniędzy, ale one nie są w stanie zapełnić Twojej wewnętrznej pustki, która świeci każdego dnia coraz bardziej. Jesteś już całkiem bogata/y materialnie, ale mentalnie i w sercu pozostajesz biedna/y. Wyraźnie czujesz brak wiary w siebie w sobie i nadal nie czujesz swojej wartości. Tego nie udaje Ci się zagłuszyć kolejnym tysiącem na koncie, kolejnym zagranicznym wypadem, pobytem w SPA. Boisz się zatrzymać, bo wiesz,  że wtedy przyjdzie Ci zmierzyć się z pustką i jakąś taką niemocą.

I co z tego, że pieniądz płynie jeśli nie cieszy. Prawda jest taka, że w swojej ocenie wypadasz nadal kiepsko, a to, że jesteś wobec siebie szczególnie krytyczna/y nie pomaga. Ktoś Cię nauczył jak być pokorną/ym, ale już stawiania właściwych granic nie i dlatego teraz pozwalasz na to, aby Twoi klienci wylewali na Ciebie swoje brudy i narzekali na cały niesprzyjający im świat. Ciągle szukasz złotego środka między tym, aby być skuteczną/ym, profesjonalną/ym w biznesie i zarządzaniu, a jednocześnie nie zatracić ludzkich odruchów.

Masz tego dość! Zabiegasz i robisz wszystko, aby mieć bezpieczną przyszłość i spokój tymczasem aktualnie niszczysz siebie!

Pewnie to wiesz, że poczucie własnej wartości wpływa na każdy obszar Twojego życia również na FINANSE. To od niej zależy na ile się wyceniasz, ile zarabiasz, jakich masz klientów i co masz w życiu. Nie zaniżone poczucie własnej wartości będzie Cię budować każdego dnia. Dlatego czas dotrzeć do tego dlaczego nadal czujesz się na 99% i masz w sobie swego rodzaju niesmak.

Tego nie robi się na pstryknięcie palcami… potrzebny jest proces zmiany, który Ci proponuje. Pomagam przepracować poczucie własnej wartości w kontekście:

 • zarabiania większych pieniędzy i przekroczenia kolejnego swego sufitu finansowego,
 • dorastania do kolejnego awansu w pracy aby swobodnie działać na swoim wymarzonym stanowisku,
 • podnoszenia cen i brania odpowiednich stawek za swoją pracę/usługi,
 • pozyskiwania i owocnych współprac z klientami premium

Poczucie własnej wartości – zacznij je budować

Co zyskasz między innymi po procesie ze mną, biorąc udział w programie SZTUKA ZARABIANIA Z LEKKOŚCIĄ/SZTUKA ZARABIANIA BEZ PRESJI w kontekście poczucia własnej wartości?

 • Każdego dnia coraz bardziej będziesz odczuwać w sobie swoja prawdziwą wartość.
 • Nie będziesz musiał/a zagłuszać tych wyimaginowanych braków i poczucia bycia niewystarczającą/ym – alkoholem pitym w samotności, używkami, przygodnym kiepskim seksem, kolejnym gadżetem, sukienką czy parą drogich butów.
 • Przestaną Cię dotykać uwagi innych, staniesz się pewna/y siebie i swojej wartości.
 • Przestajesz udowadniać sobie i innym swoją wartość poprzez zakup kolejnych materialnych rzeczy; już nie masz w sobie tej pustki, już nie ma w Tobie tego krzyku, którego nie można było uciszyć. Ale również zejdzie z Ciebie ta wewnętrzna presja i ciśnienie, które teraz masz.
 • Nie ma w Tobie potrzeby przypodobania się innym, Ty po prostu działasz zgodnie ze sobą w swojej mocy.
 • Teraz zaczniesz zarabiać bez presji udowadniania sobie i innym, że jesteś coś warta/y, a to zmienia bardzo wiele. Odpowiedź sobie sam/a CO?
 • Bo będziesz kupować, bo chcesz, dla przyjemności, a nie aby sobie coś kolejnym zakupem udowodnić bądź zagłuszyć.
 • Czujesz się wolna/y, pojawia się radość i cieszenie się tym komfortowym życiem, które masz. Ono znowu zaczyna inaczej smakować, a smakuje swobodą.
 • Poza tym ugruntowana pewność siebie daje otwartość na zmiany, bez obaw podejmiesz konieczne ryzyko gdy sytuacja tego będzie wymagać.
 • Wejście na kolejny poziom finansowy dzięki odpowiedniemu wycenianiu się czy pozyskiwaniu klientów premium.

I wiele więcej, o czym możesz przeczytać tutaj gdy jesteś Kobietą, bądź tutaj gdy jesteś Mężczyzną.

Jeśli czujesz, że to jest ten  właściwy moment, aby zacząć inaczej, głębiej odczuwać swoje poczucie własnej wartości  i zacząć żyć nową, prawdziwą  jakością siebie  to kliknij link, aby umówić się na bezpłatną rozmowę. Pamiętaj, że czasami pełnej gotowości nigdy nie będzie… a mówienie czekam na właściwy czas, jest tylko koleją wymówką i ucieczką.

Dla KOBIET https://annakacprzyk.pl/jak-zarabiac-wiecej/

Dla MĘŻCZYZN https://annakacprzyk.pl/jak-duzo-zarabiac/

Tymczasem Najlepszości życzę!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top